MgA. Milan Hloušek

milan-hlousek-th

MgA. Milan Hloušek

Vedoucí oboru Hudebně – dramatické umění

 

Narodil se v roce 1961 v Brně, kde také vystudoval gymnázium na tř. kpt. Jaroše a poté JAMU – obor Činoherní herectví. Absolvoval v roce 1984.

 

Od 1976 hrál amatérsky divadlo v Divadelním studiu Josefa Skřivana, které úzce spolupracovalo s Divadlem na provázku (režie Miroslav Donutil, Zdeněk Pospíšil, hudba Miloš Štědroň, Oldřich Veselý).

 

Angažmá po absolutoriu na JAMU :
1984 – 1985 Severomoravské divadlo Šumperk
1986 – 1990 Slezské divadlo Opava
1990 – 1993 Moravské divadlo Olomouc
1993 – 2013 Městské divadlo Zlín

 

Od roku 2013 se věnuje naplno vedení oboru Hudebně dramatické umění na ZSVOŠU

 

Za svého působení v moravských divadlech ztvárnil přes sto rolí, ke kterým patří např.:

Misantrop ( Misantrop), Francois Violin ( Balada z hadrů), Richard Lví srdce ( Lev v zimě), Pantalone ( Zelenavý ptáček), Herodes ( Zachariáši, vypravuj nám o Bohu), Adam ( Stvoření světa), Athos ( D´Artagnan), Stanley ( Tramvaj do stanice Touha), Tita-Nane ( Poprask na laguně), Mlynář ( Lucerna), Leontes ( Zimní pohádka), Baron Prášil ( Baron Prášil), František Bláha ( Ještě žiju s věšákem, čepicí a plácačkou), Konzul Busman ( R.U.R.), Glenn Cooper ( Výborná kachna), Rudi ( Armagedon na Grbu) a další.

 

Na ZSVOŠU je Milan Hloušek pedagogem oborů umělecký přednes a práce s mikrofonem, a jako vedoucí oboru organizuje veškerou výuku i školní divadlo Mandragora.