MgA. Rostislav Marek

rostislav-marek-th

MgA. Rostislav Marek

herecká výchova

 

Pochází z Kroměříže, kde se 17. června 1961 narodil. Vystudoval zde gymnasium a poté v Brně JAMU – obor činoherní herectví. Absolvoval v roce 1984. V témže roce přijal angažmá ve zlínském divadle (tehdejším Divadle pracujících v Gottwaldově) a zůstal mu věrný doposud.

 

Za tuto dobu zde ztvárnil více než sto rolí, k nimž patří např.: D´Artagnan (Mušketýři po dvaceti letech), Frankenstein (muzikál Frankenstein), Andrew (Sex noci svatojánské), 14. hrabě Gurney (14. hrabě Gurney), Leonardo (Krvavá svatba), Shakespeare (Byl to skřivan), Hejtman (Revizor), Jago (Othello), Andrej (Tři sestry), Vocilka (Strakonický dudák), Harpagon (Lakomec), Boris ( Obraz), John Worting (Jak je důležité mít Filipa), Oidipús (Oidipús), Bušek (Naši furianti), Mistr (Mistr a Markétka), Grimpo (Limonádový Joe) a řadu dalších. Za titulní roli v Lakomci získal diváckou cenu APLAUS.

 

Nastudoval postavu Kontrabasisty v  monodramatu Kontrabas, který se hrál v Divadélku v klubu přes čtyři divadelní sezony a se kterým v r. 2003 úspěšně reprezentoval českou republiku na mezinárodním festivalu divadla jednoho herce WROSTJA v polské Wroclavi.

 

Později byl jeho rolí Mageri v muzikálu Balada pro banditu, Tomáš v dramatizaci Andělů všedního dne nebo Král Artuš v inscenaci Merlin, Cyrano v Cyranovi, Florindo Aretusi ve Sluhovi dvou pánů a další.

 

Hrál v několika filmech a seriálech, s režisérem Vladimírem Michálkem natočil filmovou povídku Lovec a Datel, v dabingu propůjčil svůj hlas mj. postavě Supermana v populárním americkém televizním seriálu.

 

V současné době je na velkém zlínském jevišti k vidění např. coby Vypravěč v muzikálu Malované na skle či jako Principál v Prodané nevěstě, Dr. Kalousek v Žítkovských bohyních, Ředitel školy v Revizorovi nebo jako Ruda v inscenaci Nikdy nekončí v Dílně.